November, 2021

09nov(nov 9)09:0010jan(jan 10)16:00Hooldustöötaja koolitus (242 akadeemilist tundi)Täienduskeskus, Betooni 9, III korrus, ruum nr 382 - TartuPiirkond:Tartu

Aeg

November 9 (Teisipäev) 09:00 - Jaanuar 10 (Esmaspäev) 16:00

Koolituse aadress

Täienduskeskus

Betooni 9, III korrus, ruum nr 382 - Tartu

Koolitaja:

Angelika Armolik, Kaido Voogla, Janika Pael, Taimi TaimaluKoolitaja Angelika Armolik – töötab igapäevaselt sotsiaalhoolekande valdkonnas. Täiskasvanuid on koolitanud aastaid. Hingeabi Assotsiatsioon USALDUS on talle väljastanud Telfor III taseme tunnistus. Omab täiskasvanute koolitaja kutset nr 7. Koolitaja Kätlin Pilt - (RN MA), omab magistrikraadi terviseteaduses (vaimse tervise õendus). Täiendanud ennast motiveeriva intervjueerimise, lahenduskeskse lühiteraapia, kognitiiv-käitumistraapia ja süsteemse pereteraapia alal. Lisaks õde-spetsialist intensiivravi alal; erakorralise meditsiini (EM) kogemus alates 2008a, Tartu Kiirabi EM õde-brigaadijuht. Koolitusvaldkonnas tegutsenud 10 aastat, peamiselt esmaabi andmise oskuste osas. Tervishoiutöötaja registri number: N10315 . Koolitaja Kaido Voogla - töötab aastast 1998 Tallinna Kiirabis, 2009 aastas alates on vahetuse välijuht. Aastast 2010 õpetab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis hooldustöötajaid, tegevusjuhendajaid ja koduhooldustöötajaid. Puutub kokku erinevate invahenditega aastast 2013 aastast ja erinevate igapäevaste abivahenditega puutub kokku juba 2003 aastas. Koolitaja Janika Pael omab magistrikraadi terviseteadustes (õendusteadus). Janika töötab aastast 2005 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lektorina. Ta on Eesti Õdede Liidu liige ning tegutseb aktiivselt erinevates töörühmades ja võrgustikes. Tervishoiutöötaja registrinumber: N07982 psühhiaatriaõendus. Koolitaja Taimi Taimalu – töötab igapäevaselt SA TÜ Kliinikum, Nahahaiguste kliinikus, statsionaarne osakonnas õena. Lisaks täiskasvanutele õpetab noori üliõpilasi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. On välja andnud erinevaid publikatsioone. Tervishoiutöötajate registrinumber: N08776

Koolituse info

InfoRegistreerimine

Koolituse eesmärk on anda õppijale tööks vajalikud teadmised ja oskused abivajaja hooldamiseks. Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad hakata tegutsema hooldajana või kes puutuvad kokku omastehooldusega või kes soovivad täiendada oma teadmisi hooldustöö vallas.

Käsitletavad teemad:

 1. Sissejuhatus hooldustöötaja töösse, kutse taotlemine, terminoloogia
 2. Hooldustöötaja kutse-eetika
 3. Hooldustöötaja tööd puudutav seadusandlus
 4. Arengupsühholoogia. Inimese elukaar
 5. Töö meeskonnas. Klienditeenindus
 6. Aktiviseerivad tegevused
 7. Seksuaalkäitumise juhendamine
 8. Dementsus
 9. Haprad eakad. Surija hooldus
 10. Läbipõlemine. Enesehoidmine.
 11. Eneseanalüüs
 12. Esmaabi
 13. Praktiline ergonoomika

Koolituse lõpuks õppija:

 • Teab hooldustöötaja tööd puudutavat seadusandlust, kutse-eetikat
 • Saab ülevaate inimese arengupsühholoogiast ja elukaarest.
 • Teab, klienditeeninduse alustõdesid ning kuidas töötada meeskonnas, milliseid suhtlemisvõtteid kasutada.
 • Teab patsiendi hügieenihoolduse põhitõdesid
 • Saab ravimiõpetuse alusteadmised
 • Rakendab oma töös aktiviseeruvaid tegevusi
 • Praktiseerib ergonoomilisi võtteid
 • Saab seksuaalkäitumist puudutavad juhised
 • Teab dementsuse põhitõdesid
 • Mõistab haprade eakate hoolduspõhimõtteid
 • Praktiseerib ergonoomilisi võtteid
 • Saab juhised enesehoidmiseks
 • Saab patsiendi ruumihoolduseks põhisuunised
 • Teeb eneseanalüüsi
 • Oskab anda esmaabi

Õppemeetodid:  auditoorne loeng, arutelud, praktilised ülesanded

Koolituse maht: 242 akadeemilist tundi; auditorne õpe, praktika, iseseisevõpe.
16 auditoorset õppepäeva ehk 122 akadeemilist tundi. Lisaks 80 akadeemilist tundi praktikat ja 40 akadeemilist tundi iseseisvat õpet (praktikaaruande koostamiseks, eneseanalüüsi koostamiseks)

Koolitusepäevad: 09.11.2021 kuni 10.01.2022

Palume tutvuda ÕPPEKAVAGA.

Koolituse maksumus:  1380€+km

Täienduskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Koolitusele registreerimiseks palun täitke allolev vorm

 

Koolitatavate andmed

 
Veebikoolitusel osalemisel on kohustuslik kaamera, mikrofoni ning interneti olemasolu. Seetõttu on veebikoolitusel kõige mugavam osaleda sülearvutiga, sinna on kaamera ja mikrofon sisse-ehitatud.
Veebikoolitusel osalemisel on kohustuslik kaamera, mikrofoni ning interneti olemasolu. Seetõttu on veebikoolitusel kõige mugavam osaleda sülearvutiga, sinna on kaamera ja mikrofon sisse-ehitatud.
Veebikoolitusel osalemisel on kohustuslik kaamera, mikrofoni ning interneti olemasolu. Seetõttu on veebikoolitusel kõige mugavam osaleda sülearvutiga, sinna on kaamera ja mikrofon sisse-ehitatud.
Siia saate kirjutada koolitusel osalejate andmeid, mis jäid eelnevalt märkimata. Kampaaniate korral - kampaania sooduskood. Ning muu oluline info koolitusel osalemise kohta.

Go to Top